ГЕРОЇ, ЯКІ НАЗАВЖДИ ПІШЛИ У НЕБО!

Палаюча пам'ять Документальний фільм про героя України льотчика Костянтина Могилка

/Files/images/Конст М..jpg Могилко Костянтин Вікторович
(27.05.1978 – 06.06.2014)

Підполковник. Нагороджений медаллю "За військову службу Україні" (06.12.2012, за значний особистий внесок у зміцнення обороноздатності Української держави, зразкове виконання військового обов'язку, високий професіоналізм та з нагоди Дня Збройних Сил України).
Указом Президента України Петра Порошенко № 545/2014 від 20 червня 2014 року за виняткову мужність і героїзм, незламність духу у боротьбі за незалежну Українську державу, вірність військовій присязі підполковнику Костянтину Вікторовичу Могилку посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".Народився 27 травня 1978 року у місті Вінниця. У 1995 році закінчив Вінницьку середню загальноосвітню школу № 23, у 1999 році – Харківський інститут льотчиків (нині – Харківський університет повітряних сил імені Івана Кожедуба). Військову службу проходив у Львівській авіаційній бригаді, згодом у Борисполі Київської області у складі авіаційної ескадрильї "Блакитна стежа", працював за програмою "Відкрите небо".

З весни 2014 року командир транспортної авіаційної ескадрильї "Блакитна стежа" 15-ї бригади транспортної авіації Повітряних Сил Збройних Сил України підполковник К.В. Могилко приймав участь в антитерористичній операції на сході України.
6 червня 2014 року літак-розвідник АН-30Б, яким керував К.В. Могилко, фотографував місцевість над містом Слов'янськ Донецької області. В екіпажі було сім чоловік. О 17:04 на висоті 4050 метрів, яка вважається безпечною, літак підбила ракета, випущена сепаратистами з переносного ракетно-зенітного комплексу. Удар ракети прийшовся в правий двигун. Його пробило наскрізь, почалася пожежа. З двигуна вогонь перекинувся на праве крило. Ан-30Б почав різко втрачати висоту. До падіння залишалися лічені секунди. Командир наказав команді покинути літак, а сам відвів його від житлових кварталів Слов'янська і впав північніше міста під кутом 80 градусів. Командир літака підполковник Костянтин Вікторович Могилко загинув. Його знайшли у кабіні. Він до останнього залишався за штурвалом і навіть не намагався спробувати вийти з літака, в якому не передбачена система катапультування, а можна лише скористатися задніми дверцятами. Похований на кладовищі села Пирогове Вінницького району Вінницької області.
10 червня у місті Бориспіль було оголошено траурним днем, приспущені прапори, мешканці міста та військовослужбовці віддаючи шану прощаються з трьома військовими пілотами, які загинули у літаку, що був збитий терористами у небі над Слов’янськом.

Екіпаж літака Ан-30Б із складу авіаційної ескадрильї «Блакитна Стежа», який складався з 8 чоловік, 6 червня 2014 року виконував завдання із проведення повітряної аерофотозйомки. Бойовики використали проти крилатого судна найсучаснішу зброю – переносний зенітно-ракетний комплекс. О 17 годині 12 хвилин ракета бандитів потрапила у військовий літак Повітряних Сил Збройних Сил України. Усвідомлюючи смертельну небезпеку, яка зависла над «живим» містом, військові льотчики зуміли відвести від Слов’янська ушкоджений літак, щоб не допустити жертв серед мирного населення.
На превеликий жаль, часу для порятунку вистачило не для всіх членів екіпажу. Лише троє авіаторів змогли залишити повітряне судно, вистрибнувши з парашутами. Решта «назавжди залишаться у небі», цей політ для них став останнім.На летовищі військової частини у Борисполі прощалися з трьома загиблими льотчиками, особи яких встановлено./Files/images/Камінський.jpgзаступник командира ескадрильї з виховної роботи майор Сергій Камінський

/Files/images/Момот..jpgстарший повітряний радист прапорщик Володимир Момот

/Files/images/Потапенко..jpgстарший бортовий механік прапорщик Олексій Потапенко

Країна втратила кращих військових льотчиків, військовий колектив – найщиріших побратимів, але найбільшу втрату понесли рідні і близькі.


– Горе прийшло сьогодні на Бориспільську землю, горе яке українці не чекали і ніколи не могли збагнути, що наші військові-патріоти будуть гинути на своїй власній землі, зауважив виступаючи під час ритуалу заступник Міністра оборони України – керівник апарату Петро Мехед.
Петро Миколайович запевнив присутніх, що оборонне відомство буде піклуватися проблемами сімей загиблих воїнів і допомогати у всьому необхідному.
Колектив авіаційної бригади вперше поніс такі непоправимі втрати серед своїх побратимів. Сьогодні військові льотчики переконані, що на такому героїчному прикладі їхніх товаришів – самовідданості і можності, буде виховуватися не одне покоління авіаторів.
– Командир літака – командир авіаційної «Блакитна Стежа» підполковник Костянтин Могилко, до останнього не покинув літак, до кінця гасив крен і шалену інерцію, щоб уникнути неминучих жертв, це дійсно героїзм яким потрібно пишатися, наголосив командир авіабригади полковник Дмитро Філатов.
На його переконання трагічна загибель членів екіпажу Ан-30 ще більш зміцнила морально-психологічний стан, льотчики стали згуртованішими і дружнішими. Нині всі вони як один готові до виконання завдань і будуть захищати свою державу як справжні патріоти.

На головну

Кiлькiсть переглядiв: 589

Коментарi